Bla Bla

Tvorba reportů

Pakliže pracujete na dlouhodobém měřícím projektu, kde je třeba dodávat periodické reporty, pokaždé s velmi podobným obsahem, tak je možné, že jste si doposud zbytečně přidělávali práci. Častým řešením takové situace je ten technicky nejlehčí, ale z delšího časového horizontu ten nejpracnější. Není překvapením, že se jedná o běžné ruční přepisování předchozích dokumentů zahrnující využívání ubíjející posloupnosti „Delete > Ctrl+C > Ctrl+V“. Bohužel výsledek takové metody mnohdy obsahuje chyby v podobě zapomenutí některých pozůstatků předchozího dokumentu a faktickou neaktuálnost daných pasáží dokumentu. S takovým řešením s pravděpodobně vystačíte u menších dokumentů a omezeném opakování tohoto nedůstojného procesu, avšak určitě už u druhého opakování budete přemýšlet jestli by to nešlo dělat lépa. Odpověď je ANO a řešení není jen jedno.

Automatic Sensing připravuje možnost automatického generování reportů dle dané šablony ve formátu DOCX či ODT. Samozřejmostí bude možnost nastavení periodického generování a zasílání dokumentů na e-mail. Celý process vám tak výrazně odlehčuje čas a můžete se soustředit jen na tu podstatnou práci spojenou s vaším měřícím projektem.

Další varianta využívá zabudovaných schopností editoru dokumentů na vašem počítači (Word či LibreOffice). Jednou z ne příliš známou funkcí je vložení obsahu, který není fyzicky součástí dokumentu, ale nachází se mimo jako samostatný soubor, který je pouze připojen pomocí reference. Vytvoříte-li svůj report s využitím externích referencí na obrázky či jiná data, stačí pak pouze změnit tyto externí souboru a váš report se automaticky aktualizuje s nejnovějším stavem těchto souborů. Informační systém Automatic Sensing při exportu pojmenovává data konzistentně, takže například graf dané měřící stanice se vždy bude jmenovat stejně. Odpadá tedy nekonečné ruční kopírování dat do dokumentu a tím potenciální potenciální chyby. Návod na to jak data správně připojit k dokumentu naleznete zde.